Tarihte bir ilk: Prens Charles, Kraliçe Elizabeth'in yerine geçti

‘Epizodik hareketlilik sorunları’ yaşamaya devam eden Kraliçe Elizabeth, bu sene Parlamento’nun resmi açılış törenine katılamadı. 59 yıldan sonra ilk defa Kraliçe Elizabeth’in katılamadığı bu törende, açılış konuşmasını en büyük oğlu Galller Prensi Charles yaptı.

İLK DEFA KONUŞMA YAPTI
73 yaşındaki Prens, Kraliçe Elizabeth törene katılamadığı içn parlamentonun açılış konuşmasını ilk defa gerçekleştirmek zorunda kaldı. Törende kendisine Prens William ve eşi Camilla eşlik etti.

KRALİÇE’NİN KATILAMAYACAĞI SÖYLENMİŞTİ
Buckingham Sarayı, “Kraliçe, epizodik hareketlilik sorunları yaşamaya devam ediyor ve doktorlarına danışarak, istemeyerek parlamentonun açılışına katılmamaya karar verdi” bildirisinde bulunmuştu.

TEMSİLEN TACI KONDU
Kraliçe Elizabeth’in oturması gereken yere temsilen tacı yerleştirildi. Prens Charles, eşi Camilla ve Prens William’ın eşliğinde parlamento açılış konuşmasını yaptı.

59 YIL SONRA BİR İLK
Kraliçe Elizabeth en son 1963 yılında bu törene katılamamıştı. 59 yıl sonra ilk defa açılış konuşmasını kendisi yerine oğlu Prens Charles gerçekleştirdi.

İşte törenden görüntüler…

BALKON BULUŞMASINDA OLMAYACAKLAR
Kraliçe’nin tahttaki 70. yılını kutlayan Platin Jübile etkinliğine katılıp katılmayacağı ise hala merak konusu. Etkinlikteki balkon buluşmasına Meghan Markle ve Prens Harry’nin davetli olmadığı açıklanmıştı..

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir