Kraliçe Elizabeth Şükran Günü ayinine katılmayacağını duyurdu

Buckingham Sarayı’nda askeri geçit töreni ile başlayan kutlamalara Buckingham Sarayı’ndaki balkona çıkarak katılan Kraliçe’nin törenden sonra rahatsızlandığı belirtildi.

Buckingham Sarayı tarafından yapılan açıklamada, “Yarın St Paul Katedrali’ndeki Ulusal Şükran Günü Ayini’ne katılmak için gerekli yolculuk ve faaliyeti dikkate alan Majesteleri, büyük bir isteksizlikle katılmamaya karar verdi” ifadeleri kullanılarak, “Kraliçe, bu gece Windsor Kalesi’nde yapılacak olan aydınlatma etkinliğine katılmayı heyecanla bekliyor ve bugünü unutulmaz bir hale getiren herkese teşekkür ediyor” denildi.

Saraydan bir sözcü ise basına yaptığı açıklamada, “Kraliçe bugünkü geçit töreninden ve uçuştan keyif aldı, ancak biraz rahatsızlık yaşadı” dedi.

Kraliyet ailesinin diğer üyeleriyle Buckingham Sarayı’nın balkonunda görünen Kraliçe Elizabeth’in tahttaki 70’inci yılına özel olarak düzenlenen kutlamaların pazar gününe kadar sürmesi bekleniyor.

Buckingham Sarayı’nda askeri geçit töreni ve Kraliyet Hava Kuvvetlerinin uçuş gösterisinin ardından, yerel saatle 21.45 civarında Birleşik Krallık genelinde bin 500’den fazla aydınlatma etkinliği yapılması planlanıyor. Etkinlik İngiltere monarşisinde yıl dönümü, taç giyme gibi sembolik dönemlerde düzenlenen bir gelenek olarak sürdürülüyor.

Kraliçe Elizabeth son aylarda hareketliliğe ilişkin sorunları nedeniyle pek çok etkinliğe katılamıyordu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir