Fransız film yıldızı Alain Delon ötenazi ile hayatını sonlandırmak istiyor

Dünyaca ünlü oyuncu Alain Delon, sakat yaşlı bir adam olmak ve hastalıklarla boğuşmak yerine ötenazi ile hayatına son vermek istiyor.

Fransız yayını Le Point’in aktardığına göre ünlü aktör, “Yaşlanmak berbat! Ve bu konuda hiçbir şey yapamıyoruz. Görünüşümüzü ve görme duyumuzu kaybediyoruz. ayağa kalktığımızda ayak bileğimizde ağrıyı hissediyoruz. Korkunç bir eziyet.” cümleleriyle düşüncelerini belirtti.

Delon ötenaziyi uygulamak için oğlu Anthony’den yardım istedi.

Ötenazi ile hayata veda etmek isteyen oyuncu “Yaşlandıkça, hastaneler veya iğneler olmadan hayattan sessizce cehenneme gitmeye hakkımız var” dedi.

Ötenazi nedir?

Ötdnazi, bir kişinin veya bir hayvanın yaşamını, yaşamlarının dayanılamayacak durumda olarak algılanması sebebiyle, acısız veya çok az acıtan bir ölümcül enjeksiyon yaparak, yüksek dozda ilaç vererek veya kişiyi yaşam destek ünitesinden ayırarak sonlandırmak. Ötenazi uygulaması bu üçü dışında farklı formlarda da olabilir; örneğin pasif ötanaziye kişinin tedavi edilebilecek ama ölümcül bir bulaşıcı hastalığının tedavi edilmeyerek kişinin, pasif olarak, ölümüne yol açılması dahildir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.