Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'e benzetilen İsa figürü sosyal medyayı karıştırdı!

Kaliforniya eyaletindeki Santa Monica şehrinde yer alan Riot Games adlı oyun şirketinden Arix King, Los Angeles County Sanat Müzesi’nde (LACMA) karşılaştığı bir heykelin görüntüsü karşısında şaşırıp kaldığını anlattı.

ABD merkezli haber sitesi VICE’a heykeli gördüğü andan bahseden King, “Kız arkadaşımla gezerken, diğer ziyaretçileri sinirlendirmemek için eğilip kulağına ‘Zuckerberg’e ne kadar benziyor’ dedim. Acayip güldü” ifadelerini kullandı.

Popüler League of Legends oyununu üreten Riot Games firmasında çalışan oyun tasarımcısı, 1500-1800 dönemine ait Hispanik Amerika sanat eserlerinin gösterildiği sergide karşılaştığı figürle ilgili “Dikkatimi çeken en büyük benzerlik saç kesimi ve kulakları oldu” dedi.

LACMA’in resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımdaysa King’in gönderisi için “Yorumsuz” dendi.

Bir Twitter kullanıcısıysa “Buna Baby Berg mü yoksa Baby Zuck mı diyeceğiz?” diye sordu.

Meryem Ana heykelini yapan sanatçının kim olduğu bilinmiyor. LACMA’deki yetkililer, sanat eserinin 18. yüzyılda Peru’da yapıldığını belirtti.

Avusturyalı sanatçı Ferdinand Georg Waldmüller’in 1860’da tamamladığı “Beklenen” adlı tablosunda yer alan kadının, elinde iPhone tutan bir kişiye benzetilmesi de internette tartışma yaratmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.