Birçok siyasetçi sosyal medyadan yanlış Liz Truss’ı tebrik etti

Londra’da yaşayan Liz Trussell’ın twitter hesabını önce yanlışlıkla bir BBC muhabiri etiketleyerek, Boris Johnson’ın Kraliçe’ye istifasını sunmak üzere İskoçya’ya yaptığı seyahatin detaylarını yazdı.

Trussell da tweete cevaben, “Balmoral’a (Kraliçe’nin İskoçya’daki konutu) doğru yola çıkmaya hazırlanıyorum! Corgis’lerle (Kraliçe’nin köpekleri) tanışmak için sabırsızlanıyorum” diye yazdı.

İki Liz Truss’ı karıştıranlar arasında İsveç Başbakanı ve Yeşiller Partisi lideri Caroline Lucas da vardı.

İsveç Başbakanlığı hesabından tweet atan Başbakan Magdalena Andersson yanlış Liz Truss’ı etiketleyerek, “İngiltere Başbakanlığı görevini üstlenen @LizTruss’ı tebrik ediyoruz. İsveç ve İngiltere derin ve kapsamlı işbirliğini sürdürecektir. Vatandaşlarımız, ekonomilerimiz ve güvenliğimiz için önemli” diye yazdı.

Trussell da Andersson’a cevaben, “Yakında bir ziyaret yapmak için sabırsızlanıyorum! Köfteleri hazırlayın” ifadelerini kullandı.

Yeşiller Partisi lideri Lucas da yanlış Liz Truss’ı etiketleyerek,
“Sağcı bir ideolog olarak kampanya yürüttü ve öyle yönetecek – ki bu hepimiz için bir felaket” dedi.

Bir Twitter kullanıcısı ise, “Liz Trussell çok tatlı birine benziyor. Liz Truss yerine kendisi başbakanımız olabilir mi?” ifadelerini kullandı.

Gün boyu kendisine yanlışlıkla gönderilen tweetleri esprili şekilde yanıtlayan Liz Trussell’ın günün sonunda ise “of, ne gündü ama!” diye tweet atması dikkati çekti.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.