Bezos'tan ilk mesaj: Çin, Twitter üzerinde nüfuz kazanmış olabilir mi?

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın sosyal medya devi Twitter’ı 54 millyar dolara satın almasına dönük tartışmalar devam ederken konu yeniden Çin’e geldi.

Sosyal medya hesabından New York Times muhabiri Mike Forsythe’in Musk’ın Çin’le yaptığı anlaşmaları içeren paylaşımını alıntılayan Bezos, “İlginç bir sorum var. Çin hükümeti acaba Twitter’da biraz nüfuz kazanmış olabilir mi?” ifadelerini kullandı.

Bezos, daha sonra yaptığı paylaşımda, Twitter’da Çin üzerindeki sansürü değil, Tesla’nın Çin’deki “karmaşık” iş anlaşmalarını kastettiğini belirterek, “Göreceğiz. Musk, böylesine karmaşık işleri yönetmede gayet iyidir” diye konuştu.

Daha önce Twitter’da yüzde 9.2’lik hisse satın alan Musk, 14 Nisan’da yaptığı bildirimde Twitter’ın tamamı için hisse başına 54.2 dolarlık teklifte bulunmuştu.

Twitter’ın tamamına talip olan SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, platformu 44 milyar dolara satın almak için anlaştı. Anlaşma, Twitter tarafından yapılan açıklama ile de doğrulandı. Twitter’ın tamamının Musk’a ait bir kuruluş tarafından hisse başına 54,20 dolardan satın alınacağı ve satın alma işleminin tamamlanmasının ardından Twitter’ın özel bir şirket haline geleceği ifade edildi.

MUSK: TWITTER’IN MUAZZAM BİR POTANSİYELİ VAR

Twitter’ı satın alma konusunda varılan anlaşmayı yaptığı basın açıklaması ile duyuran Musk, ”İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır” dedi. Musk, “Ayrıca ürünü yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak yaparak, spam botlarını yenerek ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak, Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum. Twitter’ın muazzam bir potansiyeli var. Onu ortaya çıkarmak için şirket ve kullanıcı topluluğuyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir